Düzce Rafting sporu için önemli merkezlerden biridir. İstanbul ve Ankara gibi iki şehrimizin ortasında kalan Düzce ilimiz transit geçiş noktasında olduğu için çok fazla dikkat çekmemektedir. Düzce rafting sporu ile tanıştığından bu yana adı daha sık anılır hale gelmiş ve Düzce Melen Çayı ile özdeşleşmiştir.

Batı Karadeniz bölgemizin küçük bir ili olan Düzce, turizm açısından oldukça önemlidir. Düzce rafting ile bilinmesinin yanında, Akçakoca ilçesi deniz turizmine, Yığılca ilçesi Yedi göller ile kültür turlarına, Gölyaka İlçesi Güzeldere Şelalesi ile kültür turlarına, Cumayeri ilçesi rafting turlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Düzce melen rafting tesisleri her yıl 20.000 rafting seveni Düzce Melen Çayında buluşturuyor. İstanbul, Ankara, Bursa , Sakarya, Kocaeli, Zonguldak gibi komşu bir çok ilimizden rafting sever Düzce’ye rafting sporu için gelmektedir.

Düzce rafting açısından oldukça güzel bir parkura sahiptir. 3+1 zorluk derecesine sahip olan Düzce Melen Çayı, amatör rafting sporcularına uygun bir nehirdir. Düzce rafting fiyatları açısından da oldukça uygundur. Bir çok spor dalında kullanacağınız malzemeleri kendiniz karşılarken Düzce rafting turlarına katılmanız halinde düzce melen rafting tesisleri size lazım olan bütün rafting malzemelerini veriyor.

Düzce rafting fiyatlarını belirleyen en önemli etken kahvaltı ve dönüş yemeği ikramıdır. Bunlar alınmadığında rafting fiyatları çok daha uygun hale gelmektedir..

Düzce’;de rafting sporunu anlattığımız yazımızın sonlarına doğru gelirken rafting sevenlere kötü bir haber vermek istiyorum. İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak için yapılan Melen Barajı daha sonraları elektrik üretimi için büyüyerek Düzce’ de rafting sporunu bitirecek. Bizim tahminlerimize göre Düzce’de rafting için son 3 yıl kaldığını söyleyebiliriz.

Bu nedenle rafting sevenlere bu 3 yılı iyi değerlendirmelerini ve Düzce rafting turlarına katılmalarını tavsiye ediyorum.

Düzce’de rafting yapmak bir ayrıcalıktır.