İstanbul’a en yakın rafting parkurunun Melen Çayı olduğunu biliyormuydunuz? Melen çayı İstanbullu rafting sevenlere sadece 2 saat mesafededir.İstanbul rafting turları size bütün stresinizi attıracak bir aktivitedir.

En büyük metropol şehrimiz olan İstanbul, gerek insan kalabalığı gerek iş yoğunluğu nedeniyle insanları bedenen ve psikolojik olarak çok yormaktadır. Bu yüzden insanların üzerinde negatif bir enerji oluşmaktadır. Bu negatif enerjiyi atmak için bir çok farklı aktiviteye katılıyoruz. Bu aktiviteler bazen konaklamalı bazende günübirlik yapılmaktadır.

Ekstrem sporlara yönelen insanların stresten daha çok uzaklaştıkları, adrenalin salgılarını yükselten sporlara yöneldikleri bilinmektedir. Bu ekstrem sporların en başında rafting sporu gelmektedir.İstanbullular bu konuda çok şanslılar. Neden derseniz İstanbul’a en yakın rafting turlarının sadece 2 saat mesafede olduğunu belirtmiştik.

İstanbul rafting turlarına ister günübirlik, istersenizde konaklamalı rafting turları olarak katılabilirsiniz. Melen Rafting Tesisi olarak en büyük katılımı İstanbul rafting turlarına katılan rafting severler oluşturmaktadır.

İstanbul rafting turları gerçekten de insanları desarj etmektedir. Biz rafting turlarımıza katılan insanları gözlemlediğimiz de ve sohbetlerimizde bunu çok rahat anlıyoruz. Yazımızda da belirttiğim gibi ekstrem sporlar insaları mutlu ediyor. Haftada 1, ayda 1 farklı aktiviteleri tavsiye ediyoruz. Sürekli olarak istanbul rafting turlarına katılmanızı da beklemiyoruz tabiki.

Melen rafting tesisi olarak olarak trekking, atv tuları, paintball,yamaç paraşütü gibi yeni aktiviteleride bünyemize katarak farklılık yaratmaya çalışıyoruz. İstanbul rafting turlarına nasıl katılabilirsiniz bundan bahedelim biraz da.

 

İstanbul Rafting Turlarına Nasıl Katılırım?

İstanbul rafting turuna kendi aracınızla mı? yoksa bizim servis aracımızı kullanarak mı katılacaksınız? öncelikle bunu netleştirmeniz gerekmektedir. İlk olarak bizim servis aracımızla katılacağınızı varsayarak bu konuya açıklık getirelim.

  • Servis aracımız da kontenjan uygulaması vardır.
  • Serviste koltuk sayısının dolacağını düşünerek rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız faydanıza olacaktır.
  • Servis güzergahlarını öğrenerek belirtilen saatte orada olmanız gerekmektedir.
  • Servise sadece belirttiğiniz kişi sayısı kadar koltuk ayrılmaktadır. (3 kişi rezervasyon yapıp 5 kişi geldiğiniz de ayakta kalırsınız)
  • Servis kaporası belirtilen rezervasyona göre alınır.(5 kişi rezervasyon kaporası ödediniz 3 kişi geldiniz kaporanız yanar. Neden derseniz sizin için ayrılan koltuklara başka katılımcı almıyoruz)

İstanbul rafting turlarına kendi aracıyla katılacaklar nelere dikkat etmeliler,

  • Katılım saatimiz 10:00 dur. Bu saatte orada olacak şekilde yola çıkmaları gerekmektedir.
  • 07:30 gibi yola çıkarsanız belirtilen saatte tesisimize varıyorsunuz
  • Adres konusunda yardım için arayabilirsiniz.

 

İstanbul’dan Melen Rafting Tesisine Nasıl Ulaşırım?

İstanbul’dan Melen Rafting Tesisine ulaşmak için TEM otoyolu Ankara istikametine yöneleceksiniz.Kocaeli,Sakarya illerimizi geçtikten sonra Hendek Gişeler çıkışından çıkıp tekrar Ankara tabelasına yöneleceksiniz. Artık TEM den çıkmış E-5 istikametinde devam ediyorsunuz. Bu yol Düzce yolu oluyor. 30 km.sonra Cumayeri ilçesi tabelasını göreceksiniz. Buradan içeri girdiğinizde artık Cumayeri rafting yapılan ilçemiz oluyor. Herhangi bir rafting tabelasını takip ederek Dokuzdeğirmen köyüne gelmiş olacaksınız. Köyün ilk girişinde ki tesis Rafting için en doğru adres demektir.
Herkesi İstanbul rafting turlarımıza bekliyoruz.

>