Düzce Melen Çayı Efteni Gölü’ne akan bir çok derenin beslediği suyun birleşimidir. Bu dereler Efteni Gölü’ne akar ve Melen Çayı yatağına yönelerek Melen ağzından Karadeniz’e dökülmektedir. Melen Çayının yüzde 80 lik kısmı Düzce il sınırında diğer kısım ise Sakarya il sınırında kalmaktadır. Sakarya kısmında kalan bölgede Melen Barajı çalışmaları sürmekte ve İstanbul’un su ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamaktadır. İnsanlar tarafından Melen Çayı olarak bilinse de asıl ismi Büyük Melen Çayıdır.

Melen Çayı Rafting sporuna da büyük katkı sağlamaktadır. Melen çayı rafting ile özdeşlemiştir. Melen çayı rafting tesisleri olarak; rafting sporunun gelişimine ve Düzce turizminin gelişmesine büyük destek olmaktayız. Melen Çayı Rafting Tesisi olarak 10 seneyi aşkın süredir rafting sporuna hizmet etmekteyiz.

Melen çayı rafting sevenler tarafından en çok tercih edilen nehirler arasındadır. Seviye olarak 3+1 zorluk derecesine sahip tir. Melen Çayında Rafting uzun yıllardır yapılmaktadır.Mart ayında rafting sezonu açılarak Aralık ayına kadar mevsimsel şartların uygun olması durumunda rafting yapılabilmektedir. Ankara, İstanbul, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli, Bursa gibi yakın bölgelerden rafting sevenler melen çayı rafting turlarına katılmaktadır.

Düzce Melen Çayında Rafting sporunun tercih edilmesindeki en büyük pay İstanbul ve Ankara gibi illerimize geçişin Düzce ilimizden olmasıdır. Melen çayı zorluk derecesinin amatör sporculara uygun olması da melen çayının tercih edilmesinin ikinci sebebi sayılır.

Melen çayi rafting turu fiyatları, alacağınız tur paketine bağlı olarak farklılık göstermektedir.Kahvaltılı ve yemekli tur paketleri alabileceğiniz gibi düzce melen çayı’nda herşey dahil rafting turu

Paketlerini de uygun fiyatlara alabilirsiniz.

İsterseniz rafting sporunun yanında sunduğumuz konaklama, atv,paintball gibi aktivite paketlerimizide uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Düzce-Melen Çayı&’na Günübirlik Rafting turlarına katılarak sizde rafting heyecanını yaşayabilirsiniz.

Melen çayına nasıl gidilir? İstanbul ve Ankara‘dan Melen çayına nasıl gidilir? Bu konulara değineceğiz.

Melen Çayına Nasıl Gidilir?

 

Melen çayına nasıl gidilir? Sorusuna ilk olarak İstanbul’dan rafting turlarımıza katılacak rafting sevenler için tarifte bulunacağız.

İstanbul’dan Melen çayı rafting tesisimize ulaşmak için Tem otoyoluna Ankara istikametine yöneleceğiz, Sakarya ilimizi geçip Hendek gişeler çıkışından çıkacaksınız(Parkshop Mağazasından 500m. İleridedir) 1 km gittikten sonra Hendek –Ankara tabelası göreceksiniz ve E-5 Kara yoluna bağlanmış olacaksınız. Yaklaşık olarak 25 km. mesafe sonra Cumayeri ilçesi tabelasını görüp tabela yönünde haraket edeceksiniz. İlçemize girdiğinizde her hangi bir rafting tabelasını takip ederek Dokuz değirmen köyüne geldiğinizde Melenci Rafting tabelası sizi rafting tesisimize getirmiş olacak.

Eğer Tem otoyolunu kullanmayacaksanız E-5 üzerinden Ankara istikametine devam ettiğinizde 200 km. sonra Cumayeri tabelasını göreceksiniz ve Dokuz değirmen köyüne geleceksiniz. Yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir yolculuk yapacaksınız.

Ankara’dan Melen çayına nasıl ulaşılır? Ankaradan İstanbul istikametine Tem otoyoluna gireceksiniz ve Düzce gişelerden çıkış yapacaksınız. E-5 e çıktığınızda İstanbul yoluna devam edip Cumayeri ilçesinden içeri girip Dokuzdeğirmen köyüne geleceksiniz. İkinci seçenek olarak E-5 üzerinden gelip İstanbul istikametinde devam edip Cumayeri ilçesinden içeri giriyorsunuz.

Adres olarak bilmediğiniz bir yere gitmek karışık gelebilmektedir. Melen çayı rafting tesisimize ulaşmak oldukça kolaydır. Takıldığınız her noktada bizi arayarak destek isteyebilirsiniz.

Keyif alacağınız Melen Çayı Rafting Turuna katılımlarınızı bekliyoruz. Rafting için en doğru adresin melen çayı …

Extreme turu tabiri Melen rafting tesisi olarak bizim adlandırdığımız bir tur çeşididir. Daha önce extreme rafting turu diye bir şey duymamış olabilirsiniz ki bu gayet normaldir.