Rafting Nasıl Yapılır

Rafting Nasıl Yapılır

Rafting nasıl yapılır? Buna değinmeden önce rafting ne demekti kısaca bir hatırlatma yapalım. Rafting raft adı verilen botlarla hızlı akan nehirler üzerinde kürek hareketleri yardımıyla engellerin aşıldığı bir takım sporuydu.

Şimdi bu tanım üzerinden gidecek olursak rafting yapmak için rafting malzemelerine, hızlı akan nehirlere, rafting ile ilgili eğitime ve bir takıma ihtiyacınız olduğu gibi bir sonuç çıkmaktadır.

 

Tabi burada belirtilen ifadeleri tek tek sizin oluşturmanızı beklersek rafting yapma imkanınız ortadan kalkar. Melen rafting tesisi olarak biz sizin yerinize bütün bu maddeleri sağlıyoruz.

 

Yeniden rafting nasıl yapılır sorusuna dönecek olursak diğer spor dallarında olduğu gibi özel bir yeteneğinizin olmasına, sürekli antreman yaparak gelişim sağlamanıza, kurslara falan katılmanıza gerek yoktur.

 

Rafting yapmak için size rehberlik edecek hocalarımızdan alacağınız 15 daikalık brifing ve 10 dakikalık uygulamalı eğitim ile rafting yapabilirsiniz. Rafting komutlarını ve bazı güvenlik komutlarını anlattığımız rafting eğitim videosunu izleyerek rafting yapmak için bir ön hazırlık yapabilirsiniz.

 

Bu videoda temel bilgiler ve basit bir senaryo üzerinden anlatım yapılmıştır. Su seviyesine göre eğitim daha da uzamaktadır. Videoyu izlediğinizde aslında rafting yapmanın çokta zor olmadığını göreceksiniz.Sadece kürek çekerek gücü kendinizde hissetmeniz yeterli olmaktadır.

 

Melen Rafting Tesisinin 10 yılı aşkın deneyimi ile rafting nasıl yapılır sorusunu uygulamalı olarak yaşamanız için tesisimize bekliyoruz.

Add Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *