Rafting Nerede Yapılır

Rafting Nerede Yapılır

Rafting nerede yapılır, Türkiye’de en çok tercih edilen nehirler hangileridir bunlara değineceğim. Türkiye de hemen hemen her bölgemizde rafting yapmak için belli zorluk derecelerine sahip nehirler bulunmaktadır.

Bunlardan en zorlu olanı Çoruh nehridir. Profesyonel rafting sporcuları Çoruh nehrinde rafting yapmaktadır. Dünya sıralamasında 4. sırada gelmektedir. Çoruh nehri oldukça uzun bir nehirdir.

rafting yapmak

Karadeniz bölgemizde Fırtına deresinde rafting yapabilirsiniz. amatör ve profesyonel sporcular için uygun bir nehirdir. 23 km. uzunlukta olan parkur 1 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

 

Akdeniz bölgemizde Dalaman çayı rafting için doğru adreslerden birisidir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağındadır. Dalaman çayı 2 ayrı parkura sahiptir. Amatör ve profesyonel sporculara uygundur.

 

2014 yılı içerisinde doğu illerimizde kalkınma ajanslarının katkılarıyla yeni rafting parkurları açılmaktadır. Şuan için isimlerini çok fazla duymasak da ilerleyen zamanlar da rafting nerede yapılır diye arama yaptığımızda karşınıza çıkacaklarından emin olabilirsiniz.

 

Bu tabi ki rafting sporuna olan ilgiyi artıracak ve ülke olarak su sporlarına merakımızı körükleyecektir.

 

Rafting nerede yapılır? makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Herkesi rafting turlarımıza bekliyoruz.

Add Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *